top of page

FAQ

 • Czy muszę posiadać uprawnienia, aby wyczarterować jacht?"
  Tak, od osób czarterujących nasze jachty żaglowe wymagamy posiadania patentu żeglarskiego. Patent okazujemy osobie wydającej jacht w dniu czarteru.
 • Godziny zdania i przejęcia jachtu?
  Przekazanie jachtu odbywa się na przystani Skarbek w Iławie w godzinach od 16:00 do 18:00 pierwszego dnia czarteru, jeżeli ustalenia pisemne nie wskazują inaczej. Jacht należy oddać na przystani Skarbek w Iławie od godz. 9:00 do godz.11:00 (czarter tygodniowy), ostatniego dnia czarteru, jeżeli ustalenia pisemne nie wskazują inaczej.
 • Czy w marinie jest parking samochodowy?
  Tak, na terenie mariny Skarbek znajduje się parking samochodowy płatny w biurze przystani.
 • Jak jest wyposażony kambuz?
  Na naszych jachtach do dyspozycji załogi są: talerze, szklanki, sztućce, garnek, patelnia, sitko, czajnik, deska do krojenia, duży nóż, kuchnia gazowa (dwupalnikowa), zlew, woda pitna.
 • Czy na jachcie będzie pościel, ręczniki i płyn do mycia naczyń?"
  Zapewniamy płyn do mycia naczyń. Na naszych jachtach nie ma pościeli oraz ręczników. Załoga powinna posiadać własne śpiwory, koce, poduszki, itp.
 • Ile kosztuje postój jachtu w marinie?
  Postój jachtu w marinie macieżystej jest bezpłatny.
 • Awaria jachtu. Co dalej?
  Dbamy o relacje z naszymi Gośćmi, a przede wszystkim o ich bezpieczeństwo i komfort podczas rejsu, dlatego w sytuacji usterki na jachcie możliwe szybko do Was przyjedziemy tak, aby urlop na jachcie na Jezioraku był kontynuowany i pozostawił najlepsze wspomnienia. Wszelkie samodzielne próby dokonowyania przeróbek i napraw jachtu mogą powodować utratę kaucji. W przypadku awarii prosimy o niezwłoczny kontakt telefoniczny w godz. 8.00 – 18.00 pod numerem, który jest dostępny na umowie czarteru jachtu. W przypadku awarii z przyczyn niezależnych od Wynajmującego i Najemcy naprawa zostanie dokonana bezpłatnie. W przypadku winy załogi lub nieznajomości obsługi sprzętu koszt ponosi Najemca.
 • Czy na jachcie są kapoki dla dzieci?
  Jachty wyposażone są w kamizelki ratunkowe różnej wielkości. Na każdym jachcie jest przynajmniej jedna kamizelka dla dziecka. Kapitan jest zobowiązany do sprawdzenia stanu środków ratunkowych przed wypłynięciem w rejs. Dla dzieci w wieku 0-3 lat opiekunowie zobowiązani są do posiadania własnych środków ratunkowych.
 • Czy na jacht można zabrać zwierzęta?
  Zwierzęta nie są akceptowane na naszych jachtach.
bottom of page